Kiedy warto kupować na promocjach?

Kiedy warto kupować na promocjach?

Pojęcie promocji u niejednego osoby rodzi w głowie chęć natychmiastowego zakupu. Nie da się ukryć, że atrakcyjne promocje to lukratywna szansa pozyskania danej rzeczy w faktycznie zaniżonej cenie. Na ile jednak promocję, możemy nazywać promocją? Jak w tym wszystkim odnajdują się poszczególne marże? Dzięki odnalezieniu odpowiedzi na te pytania możemy jasno określić, kiedy warto kupować na promocjach.

Jak zostać łowcą okazji?

Spróbujmy przyjrzeć się branży odzieżowej, która regularnie jest poddawana rozmaitym promocjom zachęcającym do zakupów. Aby lepiej zrozumieć ten aspekt, należy wziąć pod uwagę charakterystykę branży odzieżowej. Bez wątpienia, jest ona podzielana na pory roku, które określa się poszczególnymi „sezonami”, do których dostosowuje się poszczególne kolekcje. Niektóre marki odzieżowe decydują się również na wypuszczanie kolekcji wiosna/lato oraz jesień/zima. Bez względu na ich długość, prawdziwe promocje mają zwykle miejsce podczas zakończenia danego okresu. Bez wątpienia jest to czas, kiedy warto kupować na promocjach.

Końcówki kolekcji

Bez wątpienia, umiejętność wstrzelenia się w czas „czyszczenia magazynów”, czyli końcówki kolekcji gwarantuje maksymalną obniżkę cen. Wynika to z czystej logiki, która podpowiada, że w przyszłym sezonie trendy będą całkowicie inne, stąd magazynowanie ponadprogramowej produkcji mija się z celem. Taki czas, to bez wątpienia najlepszy moment na wartościowe promocje.
Umiejętność wstrzeliwania się w okres promocji to przede wszystkim ciągła obserwacja interesujących nas marek. Odpowiednie zaznajomienie z działaniem ulubionych sklepów pozwala przewidzieć poszczególne okresy, a tym samym wykorzystać je do tańszych zakupów.

Black Friday

Od kilkudziesięciu lat na świecie panuje trend „Czarnego Piątku” – z angielskiego „Black Friday”. Dzień ten polega na diametralnej, wręcz kuriozalnej obniżce cen niektórych produktów. Aktualnie, Czarny Piątek to zjawisko globalne. Bez wątpienia jest to idealny czas na łowienie prawdziwych okazji.

Be the first to comment on "Kiedy warto kupować na promocjach?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*