Trendy w kurtkach zimowych

W strefie klimatycznej, w której żyjemy, ostatnio nie da się przewidzieć dokładnie jak mroźna będzie zima, jednak zazwyczaj trwa ona dosyć długo. Już na początku listopada zazwyczaj wszyscy wskakują w zimowe okrycia. Moda w tym sezonie powinna być ciepła i modna. Niektóre propozycje światowych projektantów znamy z zeszłych sezonów, inne widzimy po raz pierwszy.

Znana nam kurtka puchowa

Puchówki nosimy od dawna. Jest to dobra opcja na duże mrozy, tak samo dla poń jak też panów. Jeżeli więc mamy w szafie puchówkę z zeszłej zimy, to wszystko w porządku. Należy tylko trochę zmienić jej look, dokupując nowe kozaczki i miękki, duży szal. Jeżeli dopiero mamy zamiar kupić taką kurtkę, musimy wziąć pod uwagę, że panie tej zimy noszą długie puchowe płaszcze, a panowie stawiają na śmielsze kolory. Wśród damskich puchówek pojawiają się asymetryczne zapięcia i dłuższe tyły. W tym sezonie można prawdziwie poszaleć z barwami. Kurtki będą miały zdecydowane i jaskrawe kolory. Całkiem nowy trend to kolory metaliczne. Puchówki srebrne, złote i hologramowe, na pewno znajdą amatorów.

Kożuchy i futra

W modzie damskiej pojawią się sztuczne futerka i kożuszki. Co prawda znane już były z zeszłych sezonów, jednak teraz będą bardziej eleganckie i efektowne. Królować będą barwy klasyczne, a więc brązy, beże i czerń, jednak odważniejsze panie sięgną po bordo, czerwień i inne ostre, wyraziste kolory. Modne również będą zwierzęce cętki i to nie tylko w futrach. Takie motywy, również na tkaninach sukienkowych, znamy dobrze z zeszłych sezonów. Kożuszki swoją formą, nawiązywać będą do lat siedemdziesiątych, noszony będzie nie tylko do ciepłych spodni i botków ale również do cienkich sukienek i delikatnych kozaków.

Parka ciągle modna

Ulubione a przede wszystkim praktyczne kurtki w typie parki, znane są nam od jakiegoś czasu. Tym razem jednak futro będzie wykańczać kaptur, rękawy a nawet plisy kurtki. Nowością jest odejście od sportowego charakteru parki. W tym sezonie możemy ją nawet nosić do zwiewnych sukienek i spódnic. Do takiego zestawu dobrać można wyraziste obuwie typy Sneakers.

Be the first to comment on "Trendy w kurtkach zimowych"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*