Wszystko o cenie dżinsów

Dżinsy to must have!

Każdy z nas ma w szafie przynajmniej jedną parę dżinsów, jest to totalny basic, bez którego ani rusz. Kiedy nie mamy się w co ubrać, klasyczne spodnie dżinsowe zawsze ratują sytuację. Obecnie możemy je znaleźć w każdym sklepie z odzieżą, a do wyboru mamy ogromną ilość krojów i rodzajów dżinsu. Niektórzy nie zastanawiają się nad materiałem czy krojem, kupują pierwsze lepsze, które wpadną im w ręce. Przecież spodnie to spodnie. Trafią się i tacy, którzy zwracają szczególną uwagę na wszystkie elementy, a w pierwszej kolejności na to, czy jakość jest adekwatna do ceny.

Mniej i drożej czy więcej i taniej?

Każdy z nas ma inne podejście do kupowania ubrań. Niektórzy wolą kupić mniej rzeczy, lepszych jakościowo, i co za tym idzie, droższych, inni wolą zapłacić mniej i kupić na przykład kilka gorszych bluzek za cenę jednej, lepszej. Jednak czy zawsze te droższe produkty są warte swojej ceny? Różnica w jakości na pewno jest znaczna pomiędzy spodniami z sieciówek, a tymi ze sklepów, które opierają się na sprzedaży właśnie dżinsów. Ceny „sieciówkowych” spodni są zazwyczaj bardzo przystępne, natomiast w większości przypadków możemy mieć pewność, że za rok będziemy zmuszeni kupić kolejną parę. Jeśli chodzi o produkty firm, które znane są z produkcji spodni i innych produktów dżinsowych, na pewno nie są aż tak przyjazne cenowo a mimo to, i tak są bardziej opłacalne. Dlaczego coś, co kosztuje więcej ma być bardziej opłacalne? Spójrzmy na fakt, iż tańsze spodnie po około roku noszenia, wymagają wymiany na nowe, natomiast spodnie droższe, wykonane z lepszego materiału powinny starczyć nam na kilka, a nawet kilkanaście dobrych lat. Gdybyśmy co roku (przez np. 5 lat) kupowali nowe, tańsze spodnie w sieciówce, zapłacilibyśmy sporo więcej niż za lepsze jakościowo spodnie, które starczą nam na długi czas.

Czy zawsze droższe znaczy lepsze?

To, że lepiej kupować dobre jakościowo ubrania już wiemy, ale czy w każdym przypadku jest to bardziej opłacalna opcja? Na rynku jest całe mnóstwo firm, które liczą sobie kosmiczne pieniądze, za jedną parę spodni czy za zwykły T-shirt. Niestety często są to ubrania o podobnej jakości do tych, przynajmniej o połowę, tańszych. W tym momencie nie płacimy za jakość produktu, a za logo firmy. Oczywiście jeżeli kogoś stać na przepłacanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, lecz jeśli zależy nam na cenie adekwatnej do jakości, wybierzmy marki ze średniej półki. Na pewno nie zapłacimy niewiadomo jak ogromnych pieniędzy, a jakość będzie na tyle dobra, że zakup dżinsów będziemy mieć z głowy na kilka kolejnych lat.

 

Be the first to comment on "Wszystko o cenie dżinsów"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*